Ümraniye Veteriner | Kedi köpek arasındaki farklar nelerdir

Gerçekten, kediler ve köpekler arasındaki fark nedir? Kediler neden içerik sonunda saatlerce yalnız bırakılırken, köpekler sürekli olarak dikkatinizi çekiyor? İşte iki evcil hayvan arasındaki farkları anlamak için ümraniye veteriner farkıyla yararlı bir rehber.

davranış

Başlangıçta evcil hayvanlarınızı anlamaya çalışırken, doğal ortamlarını düşünmek önemlidir. Kediniz, tek başına avcıyı oynamaya alışkın, avını, genellikle yalnız başına, onu izlemek için bir paket veya gurur yardımı olmadan takip ediyor. Kedinizin çevresi ile olan ilişkisi, doğal olarak, diğer kediler veya yaratıklar ile olan herhangi bir ilişkiye duyulan ihtiyaçtan çok daha gelişmiş olacaktır, bu da kedinin ev evcil hayvanlarınızın daha kendi kendine yeterli olmasını sağlar.

Köpeğiniz ise, daha büyük bir grubun parçası olarak vahşi doğada alışmış ümraniye veterinerde bir paket hayvan. Bu, köpeğinin çevresindeki değişikliklere çok daha kolay adapte olacağı, yani en rahat olduğu paketi de etiketlediği sürece anlamına gelir. Köpeğinizin doğuştan gelen paketi zihniyeti, kedisinden daha kolay eğitilmesi anlamına gelir, çünkü paketin dikkatini ister - özellikle paket lideri.

Köpeğinizin veya kedinizin davranışı hakkında daha spesifik bilgiler için davranış sayfamıza bakın .

fiziksellik

Yalnız av avcısı olan kediniz doğal olarak paket odaklı avcı köpeğinizden farklı bir şekilde inşa edilecektir. Kediler, sessizce takip etme içgüdüsel arzuları nedeniyle, bir kez yakınlaşırlarsa, daha az bir şekilde inşa etme eğilimindedirler; Yapımları, daha sonra, diğer ev avcılarınızın kaba kuvvetini ve atletik dayanıklılığını feda ederek, gizlilik ve çeviklik için ümraniye veteriner inşa edilmiştir.
https://www.vetix.com.tr/
Öte yandan, köpeğinizin gizlilik ve çeviklikle çok daha az ilgili bir yapısı vardır. Vahşi doğada, köpeğiniz bir sonraki yemeğini yakalamak için kedinizin sinsi sürprizinden ziyade avını uzun süre aşma yeteneğine güvenirdi. Bu av yönteminin üretilmesinden sonra nesil, köpeğinizi vahşi doğada her boyutta avı çalıştırabilen apeks dayanıklılık yırtıcısına dönüştürdü.

Diyet

Evcil hayvanlarınızın geçmişi de diyetlerini etkiledi . Örneğin kediniz istisnasız sıkı bir etobur. Yağlı etler, herhangi bir kedinin vahşi doğada hayatta kalmanın birincil yöntemiydi ve yüzyıllar boyunca, en yüksek performansta tutmak için et dolu bir öğünün yüksek proteinine güvenmeye başladılar. Kediler ayrıca her öğünde daha küçük miktarlarda olsa da, köpek benzerlerinden daha sık yemek yemelidir.

Öte yandan köpeğiniz her yerde var. Tıpkı sizin gibi, köpeğiniz de et ve bitkiler tarafından korunabilir. Ciddi hayatta kalma durumlarında, köpekler tamamen bitki bazlı bir diyetle sürdürülebilir, ancak kesinlikle et proteininin daha verimli çalışmasını ümraniye veteriner kliniğinde tercih ederler. Köpekler ayrıca, daha büyük porsiyonlarda olsa da, kedilerden daha seyrek yiyebilir ve gün boyunca büyük bir yemeğin kalorilerini yavaşça sindirerek ve kullanabilirler. Köpekler, yağ depolarını bir ümraniye veteriner içinde enerji olarak bile kullanabilirler!

Evcil hayvanınızın diyet ihtiyaçları hakkında daha ayrıntılı bilgi için beslenme sayfamıza bakın ya da evcil hayvan gıda etiketinde neyi arayacağınızı öğrenmek için kılavuzumuza bakın .

Diğer Farklılıklar

  • Kedinizin geri çekilebilir pençeleri vardır, bu da onları ciddi durumlar için ölümcül ve keskin tutmasına izin verir. Ancak köpeğiniz yürürken sürekli pençelerini giyiyor, bu yüzden daha duller.
  • Kedinizin vücudu, avlanmayı (veya sincapları ve kuşları) ağaçları veya diğer yüksek nesneleri kovalamasına izin vererek tırmanma ve atlama için tasarlanmıştır. Köpeğiniz daha fazla topraklanacak, kedi arkadaşı kadar zıplayamayacak veya tırmanamayacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Kedinizin, çöp kutusunun yardımıyla lazımlık yapması daha olasıdır, işin çoğunu ümraniye veteriner tel sizin için yapıyor. Bununla birlikte, köpeğinizin hala bir köpek yavrusu olduğunda, kendini rahatlatmanın uygun olduğu ve çok zaman ve çaba harcayabileceği zaman eğitilmesi gerekecektir .
  • Tamamen büyümüş kedinizin otuz dişi olacaktır. Köpeğinizin kırk iki tane olacak.
  • Kediniz belirli ilaçları köpeğinizden veya sizden farklı bir şekilde sindirir ve metabolize eder, bu da belirli ilaçları sizin ve köpek muadili için mükemmel derecede güvenli olan kediler için toksik hale getirir.
  • Kedinizin köpeğinizden çok daha iyi bir hafızası olacaktır. Kediler, bir köpekte beş dakikaya kıyasla, on altı saate kadar olan şeyleri hatırlayabilir.
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License